Kapitola 9.

27. března 2017 v 12:00
,,Utíkej!" křičel blížící se Jack. Sunny stále ležela nehybně na zemi a sledovala muže na koni, který na ní mířil nabitou zbraní. Pokusila se zvedat.
,,Na to ani nemysli." řekl muž se zbraní. Měl hluboký mrazivý hlas, který se nepatrně třásl. To Sunny udivilo. Zastavila svou činnost a svými prsty si urovnala pramen rezavých vlasů za ucho.
,,Řekni svému kamarádovi, ať stojí na místě." šibalsky se usmál. Sunny radši plnila jeho přání. Chtěla ještě žít. Jako malá si Sunny vysnila velkou svatbu, kterou bude doprovázet hlasitá hudba a atmosféra plná lásky. Vysnila si manžela, který jí bude dělat radost. Přála si, aby měla velký dům se zahradou plnou bylinek a květin. Aby kolem ní pobíhaly její šťastné děti. To se však v tuhle chvíli rozplývalo. Bála se, že brzy zemře. Třásla se strachem. Otočila se a z plných plic zakřičela.
,,Jacku! Stůj na místě!" uposlechl. Zastavil se. Udýchaně jen stál a zíral na Sunny a muže na koni, který na ni mířil. Vše se odehrávalo pár metrů před ním. Jack si strašně moc přál, aby měl po ruce svou brokovnici, kterou dostal od otce k šestnáctým narozeninám. Přál si Sunny zachránit. Až teď si uvědomil, jak moc má tu malou zrzavou dívku rád.
,,Co tedy chcete?" ptala se roztřeseným hlasem Sunny. Muž si sundal pokrývku hlavy. Zlatavé blond vlasy se rozletěly do všech stran, díky větru, který vál čím dál tím rychleji a silněji. Sunny pohleděla na muže a uvědomila si, že to vlastně není až takový muž, nýbrž mladík, kterému mohlo být jen o pár let více, než jí samotné.
Mladý blonďák se zasmál. Smál se tak hlasitě, až to děsilo.
,,Co jsi zač?" položila další otázku. Kluk jen seskočil z koně a schoval zbraň. Se smíchem podal Sunny ruku. Ona však nechápala, co se děje.
,,Jsem Tomas Jason." představil se.
,,Jacku? Pojď sem!" křikl. Jack váhavě přicházel blíže.
,,Opravdu jste si mysleli, že vás chci zabít?"
,,Zabil jsi nám koně!" řekla rázně Sunny, která stála na svých nohách. ,,A taky jsi na nás mířil. Také nemluvím o té střelbě. Nevidím důvod, proč se s tebou ještě vybavovat." pronesla a otočila se zády.
,,Slyšel jsem, že chcete za zeď." poznamenal povýšeně.
,,Kdo to říkal?" vložil se do rozhovoru Jack.
,,Lidi. Znáte to." mrkl.
,,Chci vám pomoct. Také chci vypadnout. A vy dva milenci mi můžete pomoct. Nehledě na to, zachránil jsem vám život." Jack a Sunny se nechápavě podívali na sebe a poté na Tomase.
,,Zachránil život?" pošeptali jednohlasně.
,,Ti vrazi, co po vás šli, nejsou."
,,Nejsou?"
,,Zabil jsem je." zasmál se.
,,Nevěříte mi?" optal se.
,,Stále to nemůžu pochopit. Takže ty zabiješ lidi, kteří nás chtějí zabít a pak sám nás skoro zabiješ? Co to je za logiku?" Jack si dal ruce v bok a zíral do země. Tomas si odkašlal. Sunny ušla pár kroků nahoru.
,,Kde tedy ti vrazi leží?" položila otázku a pokračovala v chůzi.
,,Tam." ukázal palcem za sebe.
,,Musíme do města. Nemůžeme se zdržovat nějakým idiotem, Sunny. Jdeme." zavelel Jack a vzal Sunny za ruku.
,,Pan důležitý." uchechtl se Tomas. ,,Čím tě Sunny okouzlil, že jsi mu dala šanci? Svou dominancí a vůdcovskou krví?"
,,To bylo hodně slabý, Tomasi."
,,A kam máte namířeno?" rozeběhl se Tomas i s koněm k nim.
,,Co ti je do toho?" okřikl ho Jack. Sunny se radši vyhýbala konverzaci.
,,Tebe jsem se neptal, králi velevůdče. Ptal jsem se tady princezničky."
,,Na princezničku zapomeň. Není na to čas."
,,To, že nedala šanci tobě, neznamená, že ji nedá mě. Že mám pravdu?"
Jack už opravdu zuřil. Ani nevěděl, co ho rozčiluje více. Jestli ten umluvený vysoký blonďák a nebo to, že do něj pořád rýpe. Jeho stisk zesílil a obličej zrudl. Ale stále se snažil být v klidu. Snažil se nevnímat proslovy toho za ním.
,,Jacku, Jacku, Jacku. Neřekl jsi mi, že v sobě uchováváš takové zvíře!" vykřikl. Jack se zastavil a pohlédl.
,,Nepochlubil ses, že umíš měnit barvy jako chameleon. Taková krásná červená se jen tak nevidí." poté co toto dořekl, Sunny se rozesmála.
,,Tak podívej! Buď budeš držet pusu, nebo se otoč a vrať se, odkud jsi přišel!" rozkřikl se.
,,Kdybych se měl vrátit odkud jsem přišel, musel bych jít přesně tímto směrem." pousmál se. Jack už nic nenamítal a pokračoval v cestě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama