Kapitola 6.

10. března 2017 v 12:00
Měsíc osvětloval louku uprostřed lesa. Tráva se občas zavlnila ve větru, ale jinak byla stále v klidu. Všude okolo bylo ticho.. Hrobové ticho, ve kterém bylo slyšet každé křupnutí větvičky pod Sunninými nohami.
Sledovala, jak se kůň pase. Musela se pousmát. Nikdy by si nemyslela, že bude pást koně tak v pozdních hodinách. Rodiče ji vždy zahnali do postele brzy večer. Stejně vždy vstala a šla se dívat na hvězdy a dorůstající měsíc. Jak šli dny za sebou, měsíc se proměnil v úplněk a poté pomalu mizel. Vždy sledovala několik hodin noční oblohu a přála si tančit přímo mezi hvězdami.
Sáhla si na své dlouhé zrzavé vlasy spletené do copu a uvázané kůží. Svými prsty přejela po kůži a rozvázala ji. Vlasy se začaly rozplétat a rezavé vlny dopadly na její záda. Povzdechla si a podívala se směrem, kterým Jack odcházel. Začala se bát.
Zvedla se a prošla louku až k začínajícím stromům. Vůbec ji nevadilo, že ji jehličí bodá do nohou. Užívala si ten moment. Užívala si to, že cítí přírodu. Prošla kolem několika desítek stromů a pak se jí zatajil dech. Ve tmě se jí zjevil rybník, který odrážel snad všechny hvězdy na nebi i s měsícem. Zatajil se jí dech nádherou. Stála tam. Pozorovala rybník a přemýšlela. Bylo teplo. Byla letní noc a co je lepšího, než se jít vykoupat v noci do rybníka.
Svlékla si šaty a kráčela vysokou travou až k vodě. Pomalu namočila prsty u nohou a pak celé chodidlo. Váhala a nakonec šla i přes malý odpor vody dále hlouběji. Začala plavat. Užívala si samotu a ten klid. Celá se uvolnila.
Pohled Jacka
Nehýbal jsem se. Stále jsem se díval na psovité zvíře přede mnou. Byl tak obrovský a děsivý. Třásl jsem se strachem. Přemýšlel, jestli má utéct a nebo se radši nehýbat. Vlk se stále blížil k mému obličeji až jsem cítil jeho pach z tlamy. Můj žaludek se začal hlásit, že nemá co zpracovávat. V tom vlk zavrčel. Lekl jsem sebou až jsem ucukl a to jsem právě neměl dělat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama