Kapitola 4.

9. ledna 2017 v 20:00
,,Máš všechno?" Ujišťoval se Jack. ,,Ano Jacku, mám. Můžeme vyrazit?" Řekla připravená Sunny a přehodila si vak přes záda. ,,Jdeme?" Vyzval Jack Sunny. Sunny kývla a vyšla napřed. Jack se zadíval na Sunny jak kráčí ve východě slunce. Sledoval ji tak dlouho, že se Sunny otočila a zamávala na Jacka. Ten se probral a běžel k ní. ,,Ke zdi je to daleko. Tam nedojdeme včas. Najdou nás." Řekla po hodině. ,,Sunny? Umíš jezdit na koni?" Optal se Jack. ,,Samozřejmě!" Vypískla. ,,Vidíš to?" Ukázal Jack na starou farmu, kde ohrady byly pomalu prohnilé. ,,Kousek odtud jsem vyrůstal. Vím, že tam mají jednoho koně." Usmál se na Sunny a rozeběhl se naproti. ,,Co to děláš?" Vykřikla Sunny a rozeběhla se také. ,,Počkej tady. Jdu pro koně" Oznámil a vak s jídlem nechal u Suniných nohou. Sunny poslušně čekala, dokud Jack nedojede.
,,Podej mi to." Natáhl ruku a Sunny podala Jackovi oba vaky a nakonec svou ruku, díky které pomohl Jack nasednout Sunny přímo za něj. Jack se rozjel spanilou jízdou směrem ke kopcům. ,,Máš nějaký plán?" Zakřičela Sunny se smíchem na Jacka. ,,Ne" Zamyšleně hlesl.
Ono vydat se za zeď nebude tak jednoduché. Pomyslel si. Cválali rychle. Město bylo obrovské, přesto Jack věděl, kam jede. Už od mala se zajímal o zeď. Už jako malý vědět, že zeď není dokonalá a někde musí být po bouři díra. Nemýlil se. Ve svých patnácti letech díru skutečně našel.
,,Slyšel jsi to?" Zeptala se Sunny. ,,Co?" Odpověděl otázkou a zpomalil, až úplně zastavil. Sunny a Jack seděli na koni, který hrabal uprostřed lesa. Ptáci zněli ve větru, který vlál menší rychlostí a pročesával Sunniny zrzavé vlasy. Nastalo ticho. ,,Nic nesly-" Nestihl doříct, protože mu do řeči skočil výstřel. ,,Asi myslivci." Usmál se. ,,To nejsou myslivci." Řekla skoro neslyšně. ,,Kdo to teda je?"
,,Vrazi. Našli mě." Šepta. V jejím hlase byl slyšet začínající pláč. Jack se otočil. Jeho myšlenky byly správné. ,,Sunny, jak víš, že to jsou oni?" Zazněl další výstřel. ,,Protože.. Prostě jsem je viděla." ,,Proč jsi nic neřekla?" Pohladil Sunny po tváři, aby ji utřel slzu, stékajíc po jejím líčku.
,,Sunny neboj se." Snažil se ji uklidnit, ale marně. Ozvaly se další čtyři výstřely. ,,Měly bychom jet se někam schovat." Navrhl Jack. ,,Dobře." Přikývla a obmotala ruce kolem Jackova pasu a zabořila svůj obličej do jeho hnědé košile. Jack se rozjel...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 C.V.OK. C.V.OK. | E-mail | Web | 11. ledna 2017 v 15:34 | Reagovat

Och! taký pekný začiatok a taký hnusný koniec? Predsa ich nedostanú nie? Príbeh sa práve začal, nemôžeme prísť o hlavného hrdinu... Krucipísek. Tak čo, ako to bude ďalej?

2 Jarda Jarda | 12. ledna 2017 v 20:28 | Reagovat

http://www.humr.cz/wow/nejvetsi-hokejova-bitka-v-dejinach-kanada-vs-sovetsky-svaz-v-v-piestanech/

3 Keth Sykes Keth Sykes | 1. února 2017 v 19:45 | Reagovat

Neboj, všechno bude!! Příběh je mnohem delší, než je tady! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama